Žiadna záhradná párty sa nezaobíde bez nožnicového stanu

Žiadna záhradná párty sa nezaobíde bez nožnicového stanu

Často sa stáva, že pri rôznych životných jubileách sa na oslave zíde celá rodina. V takomto prípade máte pocit, že by váš dom mal byť nafukovací. Nemusíte sa rozhodovať, koho pozvať a koho nie. Stačí, keď si kúpite nožnicový stan a párty usporiadate vo vašej záhrade. Vďaka nožnicovému stanu môže byť váš večierok divoký.

Čo je nožnicový stan

Nožnicový stan vyzerá na prvý pohľad ako klasický záhradný stan. Jeho konštrukcia je najčastejšie tvorená hliníkom alebo oceľou. Konštrukcia tohto typu stanu je vyrobená do tvaru nožníc, čo umožňuje rýchle rozloženie a zloženie stanu. Na konštrukcii nožnicového stanu je pripevnená vodeodolná plachtovina. Plachtovina môže pokrývať len vrchnú časť stanu alebo aj jeho boky. Celý priestor pod stanom sa dá uzavrieť pomocou suchého zipsu. Veľkou výhodou nožnicového stanu je jeho výška. Je tak vysoký, že sa pod neho bez problémov ukryje i ten najvyšší človek. Na výber máte nožnicové stany viacerých rozmerov, čo znamená, že je ideálnym prístreškom pre každú záhradnú párty alebo inú exteriérovú akciu. Nožnicové stany sa hodia naozaj do každej záhrady, pretože sa vyrábajú z rôzne farebnej plachtoviny

Ako sa nožnicový stan rozkladá

Prvé rozloženie nožnicového stanu vám bude trvať dlhšie kvôli nutnosti osadenia plachtoviny. Plachtovinu môžete pri skladaní na konštrukcii nechať, čo vám ušetrí čas pri ďalšom využití stanu. Na rozloženie stanu budete potrebovať pomocníka. Dvaja ľudia ho bez problémov rozložia behom jednej minúty. Jednoducho sa postavte oproti sebe a konštrukciu rozťahujte do strán. Pred úplným rozložením pripevnite na strechu plachtovinu a stan dotiahnite do zakliknutia poistky. Tretím krokom je vytiahnutie spodnej časti konštrukcie a jej ukotvenie do zeme. Stan je možné položiť na trávu i na betón. V prípade mäkkého podkladu sa nožičky stanu ukotvia do zeme pomocou kolíkov. Na betóne je nutné nožičky zaťažiť, napríklad vodným závažím.

Nožnicový stan a jeho výhody

Okrem toho, že sa nožnicový stan veľmi jednoducho rozkladá, odpadajú vám tiež starosti s jeho skladovaním. Po zložení nožnicový stan nezaberie veľa miesta. Veľká výhoda je tiež to, že stan nemusíte mať v záhrad po celý rok ako altánok či pergolu. Čo vás poteší azda najviac, je jeho veľmi priaznivá cena oproti iným riešeniam prekrytia priestoru v záhrade. Nožnicový stan podľa materiálu dokáže ochrániť pred silným dažďom, slnečným žiarením a tiež vetrom (pozor na silu ukotvenia a vhodné podložie). Šancu nebude mať ani hmyz, a to hlavne v prípade, že všetky bočné steny prekryjete sieťkou. Vďaka variabilite i rozmerom využijete stan niekoľkokrát do roka a nedokážete si bez neho predstaviť už žiadnu rodinnú oslavu. 

Pridaj komentár