Nožnicový stan – keď hľadáte univerzálne riešenie pre exteriérové aktivity

Nožnicový stan – keď hľadáte univerzálne riešenie pre exteriérové aktivity

Vonku trávite väčšinu času od jari do jesene. Vaše aktivity sa presúvajú do exteriéru, ale nie vždy vám počasie praje. Nenechajte sa odradiť od oslavy či stretnutia s priateľmi len preto, lebo začalo pršať alebo sa schyľuje k búrke. Stačí, aby ste si do záhrady zaobstarali nožnicový stan. Jeho prednosťou nie je len rýchla inštalácia. Ide naozaj univerzálne riešenie pre všetky vaše exteriérové aktivity.

Vyberte si z ponuky nožnicových stanov

Nožnicové stany sa vyrábajú z rôznych materiálov a s rôznymi možnosťami ukotvenia do zeme. Podľa týchto parametrov sa odvíja pevnosť stanu. Ak si vyberiete vhodný nožnicový stan, dostanete sa k pevnému exteriérovému tieneniu, ktoré odolá aj silnému vetru. Prakticky máte na výber tri možnosti.

  • Prvou je nožnicový stan hliníkovej konštrukcie s plastovými závitmi. Kvôli svojej nízkej váhe ide o najobľúbenejší variant. Tento typ nožnicového stanu je dostatočne stabilný a jeho výhodnou je i to, že nekoroduje.
  • Druhým typom sú nožnicové stany, ktoré sú kompletne oceľové, vrátane nitových spojov. Oceľ je síce odolným materiálom, ale tiež veľmi ťažkým, a preto dochádza k deformácii konštrukcie. Zároveň je oceľ náchylná na korodovanie.
  • Najlacnejšie sú nožnicové stany s oceľovo plastovou konštrukciou, ktoré sú často v ponuke supermarketov. Kombinácia ocele a plastu sa môže zdať na prvý pohľad pevná, ale nie je to pravda. Plastové nity vplyvom počasia praskajú a celá konštrukcia je veľmi labilná. Preto vám tento typ nožnicového stanu odporúčame len ako núdzový variant.

Aké výhody má nožnicový stan

Možno si položíte otázku, prečo kupovať nožnicový stan, keď máte aj iné možnosti tienenia a prekrytia priestoru.

  • V prvom rade musíme spomenúť, že nožnicový stan sa veľmi jednoducho montuje. Je jedno či ide o menší, alebo väčší model, hravo si s ním poradia dvaja ľudia behom jednej minúty. Nožnicový stan môžete využiť vždy, keď si spomeniete a po akcii ho opäť skryť, aby vám nezavadzal.
  • Tento typ stanu poskytuje možnosť prekrytia len strešnej časti, ale tiež bočníc. V prípade veľmi horúceho počasia vám bude stačiť strešné krytie, ale keď zafúka, oceníte bočné steny a večer aj sieťky proti hmyzu.
  • Na výber máte veľa farieb plachtoviny. Preto sú nožnicové stany veľmi obľúbené pri rodinných oslavách alebo svadbách. Dizajnovo ich viete prispôsobiť vašim vizuálnym predstavám. Plachtovina je odolná voči vlhkosti i slnečnému žiareniu. Objednať sa dajú tiež špeciálne plachtoviny, ktoré odolajú dokonca ohňu, čo sa hodí v prípade, že chcete pod stanom variť.
  • Nožnicový stan sa ľahko prepravuje a je veľmi skladný.

Široké možnosti využitia nožnicového stanu

Spomínali sme, že nožnicový stan je vhodným riešením pre rodinné oslavy alebo svadby. Nielen pri týchto dvoch udalostiach nožnicový stan využijete. Niektorí ľudia stan využívajú ako náhradu záhradného altánku. Pod stanom sa môžu konať rôzne udalosti alebo pod ním vytvorte kútik pre svoje deti. Presuňte v lete bežné aktivity pod nožnicový stan. Spravte si v jeho tieni posedenie či miesto, kde sa váš partner zahrá na domáceho majstra a schová si pod stan svoju motorku. Firmy vďaka stanu získajú priestor, pod ktorým skryjú stavebný materiál, vytvoria si zo stanu predajný priestor a usporiadajú pre obchodných partnerov stretnutie.

Pridaj komentár